Privátní zdravotnická laboratoř

již 25 let poskytuje své služby lékařům, i přímo pacientům

Kam se mám dostavit na odběr krve?

Na odběr krve se dostavte do odběrové místnosti ve 2. patře polikliniky U Pošty v její provozní době.

Kdy mám přijít na odběr?

Na odběr přijďte do odběrové místnosti laboratoře, v ranních nebo dopoledních hodinách, nebo dle ordinace lékaře. Návštěvou odběrové místnosti mezi 900 hod až 940 hod se můžete vyhnout delší čekací době.

Odebíráte krev i dětem?

Kapilární odběry na vyšetření krevního obrazu a CRP provádíme bez ohledu na věk. Žilní odběry provádíme pouze u spolupracujících dětí starších 10 let.

Jak se mám na odběr krve připravit?

Většina odběrů krevních vzorků se provádí v ranních nebo dopoledních hodinách na lačno, tj. 12 hodin před odběrem nejíst a nepít slazené a alkoholické nápoje. O tom, jestli musíte být na lačno, Vás bude informovat Váš ošetřující lékař.
Není vhodné absolvovat odběr po noční směně.

Je nutné se objednat na odběr?

Na běžný odběr krevního vzorku ze žíly není nutné se objednávat. Na odběr krve na glukózový toleranční test je nutné se objednat předem na tel. čísle: 571 666 510.

Jak dostanu výsledek?

Výsledek vyšetření je možné si osobně vyzvednout v laboratoři pouze v případě, že:
  • jste samoplátce, výsledek obdržíte oproti podpisu (na základě předložení průkazu totožnosti).
  • lékař, který Vám žádanku vystavil, na ní jasně uvedl, že Vám má být výsledek předán (na základě předložení průkazu totožnosti).
Pro samoplátce je možné odeslání výsledku elektronicky zabezpečnou formou (kombinace email/SMS) na základě žádosti, která se vyplní v odběrové místnosti.

Výsledky vyšetření jsou automaticky zasílány ošetřujícímu lékaři, svozem, poštou, případně elektronicky (MISE). Výsledky nelze zasílat emailem, nejedná se o zabezpečenou komunikaci!
Výsledek je možné vydat jen osobě, které bylo vyšetření provedeno, pro vydání výsledku jiné osobě je potřeba dodat zmocnění-odkaz plná moc.

Jak donesu vzorek moče?

Vzorky moče v označené zkumavce můžete odevzdat na odběrovém místě, příp. v laboratoři a to nejdéle do 1-2 hodin po vymočení. V opačném případě může dojít ke znehodnocení a ovlivnění výsledku.

Sběr moče, množství a další pokyny Vám sdělí ošetřující lékař. Pro vzorky moče nepoužívejte lahvičky od léků nebo jiných tekutin, protože může dojít k ovlivnění Vašich výsledků.
Zkumavky na vzorky moče poskytuje ordinující lékař, případně je lze vyzvednout zdarma na odběrových místech.

V případě odběru vzorku pro vyšetření drog v moči, je nutné vzorek odebrat v laboratoři.

Kdy budou výsledky vyšetření?

Výsledky rutinních vyšetření jsou k dispozici nejpozději následující pracovní den od odběru. Délku trvání ostatních vyšetření Vám sdělí personál laboratoře.

Musím mít doporučení od lékaře?

U vyšetření, která ordinuje lékař, musíte mít žádanku na laboratorní vyšetření, kde jsou uvedeny požadavky na vyšetření.

Pokud máte zájem o provedení vyšetření i bez doporučení lékaře, je toto možné, ale vyšetření bude zpoplatněno - viz ceník

Co mám vzít s sebou?

K odběru vždy vezměte žádanku od lékaře a kartu zdravotní pojišťovny (pokud se nejedná o vyšetření, které si budete sami hradit).

Doprovod na vyšetření

Přítomnost doprovodu je vyžadována u dětí do 15 let.

Lab Med spol. s r.o.
U Pošty 402/14,
625 00 Brno - Starý Lískovec
tel. laboratoř: 571 666 510
tel. kancelář: 571 666 500

Pracovní doba: 7:00 – 15:00

Společnost Lab Med spol. s r.o. je součástí skupiny nabízející služby laboratorní medicíny

Powered by modified Warp framework (invence - advertising/new media)